ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

/ ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

SİGORTA HUKUKU

GERİ

Hanegelioğlu Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak bünyemizde Sigorta Hukuku alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile müvekkillerimize trafik sigortası, yangın sigortası, mal ve sorumluluk sigortası alanlarında hizmet sunmaktayız.

Büromuz, Türkiye’nin önde gelen araç kiralama şirketlerine sigortacılık ve sigorta hukuku alanında danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketler lehine Karayolları Trafik Kanunu kapsamındaki uyuşmazlıklar ile ilgili olarak da aktif tahkim ve dava takibi gerçekleştirmektedir.

Sigorta hukukunun önemli bir diğer boyutu bireysel müvekkillere teknik alanda destek sağlamaktadır. Bu kapsamda, bireysel müvekkillerin sigorta şirketlerinden alacaklarının doğru şekilde takibi ve yürütülmesi içinde hizmet sağlanmaktadır. Sağlık hukuku alanındaki çalışmalarının yanı sıra büromuz bireysel müvekkillerinin trafik kazaları nedeniyle uğradığı geçici, sürekli maluliyetlerine bağlı zararların tahsili açısından hizmet sağladığı gibi, müvekkillerine aynı kapsamda destekten yoksun kalma tazminatları açısından da sigortacılık alanında teknik bilgi, deneyim ve danışmanlık hizmeti ile dava takip ve işlemleri yönünden destek sağlamaktadır. 

Bu alandaki deneyimli ekibimiz sayesinde müvekkillerimizle sıkı bir işbirliği içerisinde, muhtemel risklerin en aza indirgenmesi ve çeşitli olanakların en etkin şekilde kullanılabilmesi için efektif ve hızlı bir şekilde çözüm odaklı olarak müvekkillerinin haklarını savunmaktadır.

Uzun yıllardır biriken bu deneyim sayesinde, sigorta hukuku alanında uzman avukatlar ve bu alanda donanımlı bir ekip ile sigorta hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıklarda müvekkillerimizin çıkarları doğrultusunda destek sağlanmaktadır.