HAKKIMIZDA

/ HAKKIMIZDA
  • HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Hanegelioğlu, Türkiye’nin ticaret ve sigorta ihtilafları alanında hizmet veren en önde gelen hukuk bürolarından biridir.

Hanegelioğlu, 2006 yılından bu yana sigorta hukuku alanında mali mesuliyet, yangın, ihracat, nakliyat sigortaları poliçelerinden kaynaklı ihtilaflar dâhil olmak üzere tüm hayat ve hayat dışı branşlarında bireysel ve kurumsal müvekkillerine hukuki hizmet ve danışmanlık sağlamaktadır.

Hanegelioğlu, sigorta hukukundaki tecrübesinin yanı sıra, müvekkillerine enerji hukuku, marka ve patent hukuku, iş hukuku, gayrimenkul hukuku, ticaret ve şirketler hukuku alanında uzmanlığa sahip ekibiyle hizmet sağlarken, aynı zamanda bireysel ve kurumsal müvekkillerinin maliyetlerini en aza indirmeyi hedef edinmiş bir hukuk ofisi durumundadır.

Hanegelioğlu, icra ve iflas hukuku alanında etkin hukuki yapısıyla, alacakların hızlı şekilde tahsili amacını hedef edinmiştir.

Hanegelioğlu, sektör içerisinde batık olarak kabul edilen sigorta rücu dosyaları dâhil olmak üzere tüm sigorta uyuşmazlıklarında ilamsız ve ilamlı takiplerin infazı aşamasında etkin, kurumsal olarak yapılanmış bir yönetim ve istihbarat ağına sahip olarak hizmet vermektedir. Hanegelioğlu, sigorta ihtilafları açısından tüm avukatları ile bu yönde yetişmeye ve müvekkillerine hak ettikleri şekilde uzman ellerden hizmet sunmaya karar vermiş bir yapı ile çalışmaktadır. Bu anlamda sigorta ve icra ve iflas hukukunda ayrı ayrı olmak üzere ekibini oluşturmuş ve en tecrübeli hukuki bilgi ve istihbarat ağı ile hizmet sağlamayı görev edinmiştir.

Hanegelioğlu, bina tamamlama, ihracat sigortaları gibi özel sigorta ihtisas alanlarında da müvekkillerine her türlü hukuki hizmeti sunarken, etkin ve kaliteli hukuki sonuçların ancak belirli bir alanda uzmanlaşma ile sağlanabileceğine inanmaktadır. Bu doğrultuda Hanegelioğlu’nun profesyonel kadrosu müvekkillerinin ihtiyaçlarına dinamik, etkin ve yaratıcı çözümler sunarken, çözüm odaklı yaklaşımıyla Hanegelioğlu Ailesi, müvekkillerini ailesinin bir ferdi olarak görür ve bu inanç ile hareket eder. Müvekkillerine karşı sorumluluklarının farkında olan Hanegelioğlu Ailesi, iş ve işlemlerin her türlü sürecini anında veri tabanına aktararak, web sitesi ve raporlama sistemi ile anlık olarak müvekkillerine bilgilendirme sağlar.

Bizler Hanegelioğlu olarak Türkiye’de bu sistemi en etkin kullanan ilk 3 hukuk bürosu arasında olmanın haklı gururu ile her müvekkilimizin ticari hedefine yönelik kapsamlı stratejileri geliştirmesine katkı sağlamakta, maliyetlerini düşürmeyi görev edinmekteyiz. Etkin bir geri dönüş tahsilatının sağlanmasını amaç edinen yapımız, bu doğrultuda kredi kartı ile ödeme sistemini program yapısına entegre etmiştir. Özellikle Hanegelioğlu Ailesi, akademisyenlerden, eksperlerden ihtilafa özgü teknik destek alarak, bünyesindeki uzman hakem ve adli bilimler uzmanları ile bilirkişiler sayesinde hukuki tasnif ve verimliliğini en üst noktaya çıkarmayı hedeflemektedir.